Haber

Aşure Burs Programı Esenyurt’ta Gerçekleştirildi

Esenyurt’ta Kerbela Şehitleri anısına ‘Aşure Kardeşliği’ programı düzenlendi. Programda konuşan Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, “Zulme boyun eğmeyen, canını ortaya koyan herkesi Hazreti Hüseyin şahsında saygı ve minnetle anıyorum. Bu günü unutmamalıyız. unutulmasına izin vermemeliyiz.”

İmam Ali Vakfı ve Esenyurt Sefinet-ün Necat Gençlik tarafından düzenlenen programda birlik beraberlik mesajları verildi. Programa Esenyurt Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt’un yanı sıra Esenyurt Kaymakamı Vural Karagül, Esenyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Yener, Esenyurt Muhtarlar Derneği Lideri Ahmet Kuzgun, belediye başkan yardımcıları, ilçe siyasi parti temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

“UNUTURSA İNSANLIĞIMIZI UNUTURUZ”

Programda konuşan Belediye Başkanı Kemal Deniz Bozkurt, şunları söyledi:

“Topraklarımız için çok kıymetli bir gün. Kıymetlidir çünkü insan olmanın ne demek olduğunu hayatıyla, ailesiyle, ailesinin hayatıyla ödemiş bir insanın katledilmesinin yıl dönümüdür. Bu dünyada birlik içinde yaşamak istiyorsak, adalete inanıyorsak, birbirimize değer veriyorsak, birbirimizin niyetine ve hesabına değer veriyorsak bu günü unutmamalı, unutturmamalıyız. bunu yapın, her damlasında, her gözyaşında acıyla hatırlatın bize insanlığı hatırlatır bu acıları asla ve asla unutmamak görevimiz ve görevimizdir unutursak insanlığımızı da unuturuz. yaşamanın anlamı yok. Bu yas gününde zalimleri kınıyorum.”

haberhafik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu