Haber

Konyaspor TFF’ye başvurdu: VAR kayıtları açıklanmalı

Spor Toto Harikalar Ligi ekiplerinden Konyaspor, VAR kayıtları hakkında TFF’yi aradı.

Yeşil beyazlı ekipten yapılan açıklamada, “Spor Toto Süper Lig’in 30. haftasında oynadığımız Adana Demirspor maçının ‘VAR’ kayıtlarının Türkiye Futbol Federasyonu’na açıklanması talebimizle Türkiye Futbol Federasyonu’na dilekçemizi ilettik. Şeffaflık nedeniyle TFF anlayışı, VAR kayıtlarının açıklanması yerinde olur.Sadece adaleti gür olanların değil, Anadolu kulüplerinin de futbolumuzun, özellikle futbolumuzun gelişmesi için istiyoruz.”söylendi.

İşte Konyaspor’un açıklaması

“Spor Toto Üstün Lig’in 30. haftasında oynanan Adana Demirspor maçının ‘VAR’ rekorlarının açıklanması talebiyle Türkiye Futbol Federasyonu’na dilekçemizi ilettik. Susması spor kamuoyunda infiale neden oldu.

TFF’nin şeffaflık anlayışı gereğince VAR kayıtlarının açıklanması uygun olacaktır. Sadece sesi gür çıkanlar için değil, başta Anadolu kulüpleri olmak üzere futbolumuzun gelişimi için adalet istiyoruz.

Ayrıca Merkez Hakem Kurulu’nun geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada ‘hakemler dinlenecek’ sözüne yer verildi.
Bu hakemlerin tarafımıza bildirilmesini ve aynı zamanda kamuya açıklanmasını talep ederiz. Tartışmaların son bulması ve baştaki soru işaretlerinin giderilmesi için bu konuya acilen açıklık getirilmesini bekliyoruz.

Hakem camiasında beyaz sayfa olmadan sorunların çözülemeyeceği ve çözülemeyeceği netlik kazanmıştır.
Bu bağlamda futbolumuzda her zaman yenilikçi bir yapının destekçisi olacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.”

haber-koyulhisar.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu