Haber

İzmir’de kahvehaneye saldırı: CHP ve AK Parti il ​​başkanları görüşecek

CHP İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, İzmir Buca’da Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun posterlerinin bulunduğu kahvehaneye yapılan saldırıyı kınadı.

Arslanoğlu, bugün AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı ile birlikte ortaya çıkacaklarını belirterek, “İzmir’de şiddete izin vermeyeceğiz. İzmir hoşgörü ve barış şehridir. Seçim rekabeti asla böyle çirkin alanlara çekilemez. Hiçbir tartışmanın şiddete dönüşmesine izin vermeyeceğiz. Bu toplumun şiddete dönüşmesine izin vermeyeceğiz. Onun gerginliğe değil sarılmaya ihtiyacı var” dedi.

AK Parti İzmir İl Başkanı Bilal Saygılı ile telefonda görüştüklerini anlatan Aslanoğlu, “Yaşanan olaylardan dolayı üzüntülerimizi paylaştık. Bu tür olayların yaşanmaması, İzmir’in bu tür eylemlerle ilişkilendirilmemesi konusunda hemfikiriz. İzmir’de şiddete hep birlikte izin verilmemeli” dedi. “Şiddeti hep birlikte kınamak için bugün saat 11.00’de değerli meslektaşımla bir toplantıya gelme kararı aldık. Nereden gelirse gelsin şiddeti hep birlikte lanetleyeceğiz. Dileğimiz kardeşçe ve barışçıl bir seçim süreci geçirmek olacaktır.” (HABER MERKEZİ)

haberpazarcik.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu